Tokióból jelentkezett be a hvg.hu olimpiai tudósítója
Horn Andrea Tokió belvárosából, az olimpia médiaközpontjából tudósított.
Horn Andrea Tokió belvárosából, az olimpia médiaközpontjából tudósított.
Úszásban, kajakban és sportlövészetben két-két aranyérmet szereznek a magyar sportolók az olimpián, Szilágyi Áron zsinórban harmadszor győz, sőt, öttusában és birkózásban is lesz magyar olimpiai bajnoki cím az AP hírügynökség tippje szerint.
Miközben már csak egy nap van hátra az olimpia megnyitójáig – és mind magasabbra emelkedik az új koronavírus-fertőzöttek száma – sorra érkeznek Tokióba a külföldi tudósítók. Nem könnyű most bejutni az országba, órákig tartó, nehézkes ügyintézés után sikerülhet csak. Az élmény fárasztó, mégsem kellemetlen, a japánok ugyanis nagyon precízek és határozottak, de kedvesek és mindenben segítőkészek. Még ha a kommunikáció nem is mindig egyszerű.
Kobajasi Kentaróról 1998-ból kerültek elő kompromittáló felvételek.
A szíriai Hend Zaza asztaliteniszezik.
Ha a nézők nincsenek, majd maci lesz: egy ázsiai fekete medve majdnem belógott a softball verseny első napjára.
Az olimpiai megújulás része, hogy a versenyszámok közé újabbnál újabb sportokat vesznek fel. Pedig éppen nosztalgiázás közben bukkanhatunk a legérdekesebb és legviccesebb sportágakra.
Pénteken tűnt el, kedden találták meg, hazamenni egyáltalán nincs kedve, mégis erre kényszerül az ugandai olimpiai csapat súlyemelője.
Vadnai Jonatán koronavírus-fertőzöttel kerülhetett kapcsolatba.
Pozitív doppingtesztet adott Jamie Kermond díjugrató, de kiderült, nem hagyományos doppingügyről van szó, hanem valószínűleg kokainozott.
Nem a nulla fertőzött a cél, hanem az, hogy ha valahol fertőzést azonosítanak, akkor azonnal közbe tudjanak lépni - magyarázta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz.
Van néhány sportág, ahol már a megnyitóünnepség előtti két napon is tartanak versenyeket, így elmondhatjuk, hogy japán győzelemmel indult az olimpia.
A sport ünnepe helyett a „legyünk végre túl rajta épségben” érzéssel kezdődik az elhalasztott tokiói nyári olimpia, aminek megrendezése a japán kormány számára presztízs-, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak pedig pénzkérdés.
Julius Ssekitoleko írásban üzente meg, hogy nem akar hazatérni, és Japánban telepedne le.
Muto Tosiro újságírói kérdésre árulta el, hogy a fertőzöttek számát figyelve tárgyalják át a lehetséges forgatókönyveket.
A maszk és a távolságtartás mellett több érdekes szabályt is hoztak a tokiói olimpián részt vevő sportolóknak. A nézőtéren csak tapsolni lehet, az érmet maguknak akasztják a nyakukba, az öleléstől pedig el kell tekinteni.
A lengyel úszószövetség hibázott, ezért a csapat maradéka nyílt levélben szólította fel lemondásra a sportvezetőket.
„Gyorsabban, magasabbra, erősebben – együtt”.
A sportoló szerint, amikor megkaphatta volna az oltását, épp migrénes fejfájással küzdött.
Óriási volna az öröm, ha a magyar csapat az idei tokiói játékokat is olyan sikeresen zárná, mint az 57 évvel ezelőttit.